Mimotělní prožitky lze vyvolat meditací

6. listopadu 2005 v 15:22 | Mgr. Vladimír LIŠKA |  Tajemství Astrálu
O astrálním cestování toho bylo napsáno už poměrně dost. Ale stále se jedná o jev, který se ani při užití nejmodernějších metod výzkumu a experimentů nedaří plně objasnit. Bylo také nezvratně dokázáno, že stav mimotělních prožitků (Out-Of-Body-Experience - dále OOBE), pro astrální cestování typických, lze uměle vyvolat například různými technikami meditací, ale také ho i kontrolovat a regulovat.
Měl jsem kdysi v zaměstnání kolegu, který stav OOBE vyvolaný meditací výtečně ovládal. Připouštěl, že právě technika regulování astrálního cestování je nejobtížnější. Netrénovaný jedinec může snadno úplně a nenávratně oddělit své astrální tělo od těla fyzického, což má za následek smrt. On sám byl schopen astrálně cestovat nejen v místnosti, kde se při meditaci nacházel, ale i mimo ni, nikdy ovšem příliš daleko. Zvláštností bylo, že při jeho mimotělních prožitcích převažovalo podivné oranžové vidění okolního světa. Ve stavu OOBE byl navíc schopen i duchovní tvorby neživých předmětů, které materiálně neexistovaly.
Při mimotělních prožitcích se setkával s různými nadrealitami, takže i jeho chápání našeho materiálního světa bylo poněkud jiné. Měl například vzácně vyrovnanou mysl, nikdy se nerozzlobil, dokázal snadno překonávat všelijaké nástrahy života, zkrátka a dobře, jednalo se o člověka, jehož bylo možné charakterizovat jako bytost s neustále pozitivním myšlením. Mimotělní prožitky jsou však svědectvím ještě něčeho jiného: poznání, že pro člověka neexistuje žádné časoprostorové omezení a že toto omezení je dáno naším smyslovým vnímáním světa, v němž se pohybujeme a ve kterém žijeme. Vedle této, pro nás běžné reality však existuje cosi, co lze nazvat nadreálným a co můžeme vnímat a cítit pouze mimosmyslovým vnímáním ve stavech změněného vědomí. Náš racionální rozum se přitom zdráhá tuto nadrealitu pochopit a přijmout ji, protože lidská mysl bývá až příliš často zahlcena materiálním vnímáním a posuzováním jevů a událostí našeho fyzického světa.
Ať se na to díváme jakkoli, celý náš svět, a snad i vesmír, je vlastně složen z nejrůznějších energetických vibrací. Některé z nich našimi smysly vnímáme, jiné nikoli. Jejich výsledkem proto musí logicky být určité rezonance. Jsou to vlastně kmitočty, jimiž se tyto vibrace vyznačují a nezáleží příliš na tom, zda jde o vibrace kupříkladu zvukového, nebo světelného vlnění. Dnešní svět je prosycen obrovským množstvím elektromagnetických vibrací a nikdo není schopen určit, k čemu tento vývoj, který nastal ve dvacátém století povede, jaké to přináší a ještě přinese dopady na náš vlastní vývoj, naše zdraví apod. Jsou to vibrace, které lidstvo vytvořilo uměle, ačkoliv i přirozený elektromagnetismus na této planetě působil od počátku jejího vzniku.
Je naprosto objektivním faktem, že nárůst nejrůznějších paranormálních jevů, mezi které dnes někdy řadíme i mimotělní prožitky, začal v okamžiku, kdy hladina uměle vytvářeného elektromagnetismu dosáhla určité meze. Lidstvo tak stojí před otázkou, zda tento oceán námi vytvářených elektromagnetických vibrací nemá s nárůstem paranormálních jevů nějakou souvislost a zda elektromagnetická pole neovlivňují lidské vědomí a naši psychiku více, než bychom dosud předpokládali. Protože ať tak, či onak, paranormální jevy jsou registrovány většinou právě prostřednictvím našich vjemů a naší psychické činnosti. V souvislosti s tím někdy hovoříme o jakémsi šestém smyslu, který mají lidé v sobě zakódovaný, ale spouštěcí mechanismy k jeho aktivaci nejsou dosud přesně známy. Parapsychologové zase užívají termínu »mimosmyslové vnímání« (ESP), aby tak tento náš »šestý smysl« oddělili od ostatních základních pěti smyslů, vlastních každému zdravému člověku. Experimentálně už bylo dávno prokázáno, že náš mozek produkuje činnosti, které nám při normálním stavu vědomí unikají nebo jsou registrovány jen velice neurčitě. Kam ale zařadit fenomén astrálního cestování?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 http://xrapid.blog.cz/ http://xrapid.blog.cz/ | 12. května 2007 v 19:41 | Reagovat

http://xrapid.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama