Astrální cestování 3.část

7. listopadu 2005 v 13:35 | Marlitan - http://iglu.cz/marlitan |  Tajemství Astrálu
11. Moje nová metoda
Nyní ještě popíšu metodu, kterou užívám já, která je nejsnadnější a nejvíc o ní vím.
Lehněte si na postel a úplně se uvolněte, jak jen to je možné. Uvolnění zde musí být mnohem větší než u všech předcházejících metod. Když jste uvolněni, začněte počítat od 50 do 0, s každým číslem si představujte, že se stále propadáte kamsi hlouběji do sebe, zároveň se vše začíná stmívá. Během tohoto odpočítávání již pravděpodobně pocítíte vibrace, snažte se jich nevšímat. Je v lidské povaze si vše usnadňovat, avšak nezkracujte si interval pod 50 čísel. Je to z toho důvodu, že tím zvyšujete vlastní koncentraci na astrální cestování a dostává vás to ještě hlouběji. Ani se nesnažte si interval zvyšovat, to by vás za chvíli začalo nudit, proto je dejme tomu těch 50 optimální. Během toho odpočítáváni vám často ulítnou myšlenky. Často se mi stane, že během počítání dojdu k číslu 15 a zjistím, že jsem od 35 toho moc nenapočítal, protože jsem přemýšlel o úplně jiných věcech. Nyní záleží jen na vás. Buď můžete počítání opakovat znova od 50 ( což začátečníkům doporučuji ) a nebo můžete pokračovat dále. Když jste došli až sem, vaše tělo je již dosti uvolněné a nacházíte se v hladině alfa ( snad ). Teď můžete například zkusit nějakou předešlou metodu. Zkoušejte jí asi tak do 5 minut. Vycházejme dále z toho, že se vám ona metoda nepodařila. Normální by bylo vstát a vykašlat se na to. To ovšem nedělejte. Plně uvolněni ležte dál v té samé poloze. Vůbec nic nedělejte ( myslím to vážně ). Na všechno se vykašlete, i na nějaké astrální cestování. Prostě na to nemyslete a zároveň buďte stále maximálně uvolněni. Po chvíli začnete sami přemýšlet o něčem úplně jiném: zítřejší písemka ve škole,o kamarádech o hospodě… atd. Uvědomíte si, že přemýšlíte o něčem jiném. V tom ono přemýšlení vlastně přerušíte a začnete opět nic nedělat. Za chvíli vás to nevědomky omrzí a vy opět začnete nad něčím přemýšlet. A nyní se můj výklad rozchází, jelikož se mohou stát dvě věci:
1. Najednou se vám může stát, že uslyšíte silné pronikavé "Bzzz" uprostřed vaší hlavy. To vás vyleká, začnete přemýšlet, co to bylo. Po nějaké chvíli ( řekněme okolo 4 minut ) se to stane zase. Celkově se vám to stane asi 3-5x, pak najednou zjistíte, že vše je nějak divné. Octnete se v tranzu ( viz 8. Stav tranzu ). V tomto stádiu je astrální cestování velmi jednoduché. Stačí pomyslet: "Chci ven" a octnete se venku. Když jsem napsal "pomyslet", nemíním tím, že si ona dvě slova řeknete v duchu, to ne, jenom pomyslíte na to, co chcete. V tu chvíli vylétnete z těla.
2. Najednou jaksi "volně" usnete během čehož se vám začne zdát sen, ten bude většinou pěkně nesmyslný a díky tomu zjistíte, že to je sen. Avšak ani to nemusíte zjišťovat, během toho snu na vás dolehnou vibrace, které šíleně vzrostou, následkem toho si uvědomíte, že jste ve vlastním těle. Ovšem vibrace budou v takovém stádiu, že vás už vynesou z těla. Nebo se ocitnete v tranzu a pak pouze pomyslete na to, že chcete ven.
V obou odvětvích se na konci ocitnete v tranzu. Jednoduše i popisuji, na co máte myslet. Když jsem to zkoušel poprvé, pomyslel jsem na to, že chci ven. Nic se nestalo. Zkusil jsem si to říct v duchu. To už se vůbec nic nestalo. Vyšlo to až o týden později na druhý pokus. Přičemž jsem zjisti, že říct si v duchu:"Chci ven" k ničemu nevede.
Když přijdou vibrace, v kterékoli z uvedených metod, tak vás napoprvé trochu vyděsí, jelikož onen pocit zatím neznáte. Postupně si na něj však navyknete a právě onen bude signalizovat vaše brzké opuštění těla. Musím vás však upozornit na to, že musíte tyto vibrace přecházet s tím, jako by jste o nich nevěděli. Jakmile je začnete zkoumat a analyzovat zmizí. Jakmile dostanete neskonalou radost z toho, že cítíte vibrace, tak taky zmizí. Berte to jako naschvál s kterým nemůžete nic udělat. Musíte dojít k pasivnímu stavu a vůbec nemyslet na to, že vámi cloumají nějaké vibrace. Stejný pasivní stav by jste měli mít, když jste opustili tělo. Často se mi stává následující: opustím tělo, a vznáším se nad ním. Najednou začnu myslet:"Jupí, jsem venku, hurá, sláva… Tak honem, co teď než to zmizí!?" Přesně to dělat nesmíte, vím sice že přesně takovou radost mít budete, já jím mám také, ale právě tyto myšlenky vás dostanou zpět do těla, nebo ještě dříve vám zabrání se z něj dostat. Lehce se to píše, ale stokrát hůře se to provádí. Přirovnal bych to k tomu, když vyhrajete v Sazce 60 miliónů, ale je vám sdělena podmínka, že se nesmíte ani trochu zaradovat nad těmito penězi, jinak je ztratíte. ( A popravdě o ně přijdete )
V druhém odvětví se zmiňuji o tom, že se vám začne zdát sen, ze kterého procitnete. To procitnutí se zpočátku nemusí podařit, váš pokus o astrální cestování skončí tím, že se vám něco pěkného zdálo. V další kapitole proto popisuji, jak poznat rozdíl mezi snem a skutečností. Což však ani nebudete potřebovat, jelikož tyto sny skrývají takové hovadiny, že opravdu poznáte, že to je sen. Například: Sedíte u stolu, otočíte se doprava, kde budete vidět poskakující holinku ( bota ), půjdete blíž a v té botě spatříte malé kotě. Vezmete tu holinku do ruky, avšak ta vám z ruky vyskočí a začne poskakovat po pokoji jako hopík. Opravdu poznáte, zda-li se jedná o sen. ( toto byl bohužel jeden z mých případů ) Často ovšem ( po nějaké době ) nebudete muset rozeznávat, jestli je to sen nebo skutečnost, i když bude onen sen probíhat normálně. V určitém momentě ucítíte ony vibrace, které se budou zintenzivňovat, začnou nabírat na síle a váš sen se vytratí, namísto něj zjistíte, že jste doma na posteli a navíc, že jste v tranzu.
12 Rozeznání snu od skutečnosti
Klíč k tomuto je neustálé kontrolování reality. Pokud jste například kuřák, děláte stále jednu věc pravidelně, ta se projeví ve vašich snech, kde budete touto činností pokračovat. Dejme tomu, že nosíte náramkové hodinky a často se díváte, kolik je hodin. Vždy když se podíváte na hodiny zkontrolujte, zda jde o sen, či o skutečnost ( viz dále ). Tato činnost se projeví i ve vašich snech. Bude se vám něco zdát a v onom snu se podíváte na hodinky, zvykem ( který budete provádět pokaždé ) si opět začnete kontrolovat realitu a s úžasem zjistíte, že se jedná o sen. Můžete pak tento sen začít ovládat, čímž budete mít lucidní sen, který jsem popisoval zpočátku, nebo si uvědomíte své tělo, octnete se v tranzu a své tělo opustíte.
Jak však poznat, že se jedná o sen? Jednoduše, ve snu dokážeme všechno, na co pomyslíme. Některé věci však ve snu nemůžeme, protože k některým věcem není vaše snové tělo uzpůsobeno. Kdy jste naposled mrkly ve snu? Nikdy, protože to nejde. Vaše tělo totiž nemá žádné fyzické oči, tudíž ani nemá oční vička a následkem toho nemůže mrkat. Když teď čtete tyto řádky, tak si naschvál mrkněte. Ano, zvládli jste to. Kdyby toto byl však sen, tak by jste mrknout nemohli. Můžete létat? Ne, ale ve snu můžete. Zkuste teď hned vzlétnout - nic. Kdyby jste však toto zkusili ve snu, tak by se vám to podařilo.
Vždy, když se tedy podíváte na hodinky, zkontrolujte realitu tím, že zavřete oči, nebo jen mrkněte. Když toto budete nějakou dobu provádět ( týden až dva ), tak se vám to stane zvykem a i ve svých snech začnete kontrolovat realitu.
13. Otázky
Zde předkládám seznam některých otázek, na které se mě ptali lidé, kterým jsem o tomto vyprávěl:
Můžu astrálně cestovat?
Ano, astrálně cestovat může opravdu každý, ovšem závisí to na trpělivosti jednotlivců, pokud si myslíte, že se to během týdne naučíte, tak jste na omylu. Některé knihy mi tvrdili, že mě naučí astrálně cestovat do měsíce. To se však nepodařilo, když si vzpomenu, kdy jsem si v životě poprvé doslech o astrálním cestování a kdy jsem to poprvé zkoušel, tak uběhli asi tak 4 roky, co tohle píšu. Nejsem dobrý astrální cestovatel, neumím to tak, jak bych si představoval. Ovšem astrálně cestuji a mám velké teoretické znalosti, jinak bych to tu nepsal.
Naučíš mě to?
Ne, každý se to musí naučit sám. Já pouze poskytuji informace a rady.
Můžu zemřít během toho, když jsem venku?
Některé knihy tvrdí, že je to nemožné, některé ano. Tuto zkušenost taky nemám. Dočetl jsem se, že s tělem člověka, který astrálně cestuje by se nemělo hýbat, nebo se ho dotýkat a hlavně ne se ho snažit probudit. Proto také kladu důraz na to, aby jste byli doma sami. Pokud by někdo s tělem hýbal, mohl by porušit stříbrnou šňůru, což by mělo za následek smrt. Mě se to ještě nikdy nestalo a žiju. Může se vám také stát, že se vaše tělo pokusí obsadit nějaká bytost nebo zemřelý duch. Ovšem, to se mu nemůže podařit. V takovém případě by jste byly ihned stáhnuti k tělu, kdy by jste onu bytost, nebo ducha odehnali, jelikož je to vaše tělo, musel by uznat svou porážku. Každý, kdo astrálně cestuje, ví co ho čeká po smrti, půjde totiž do astrální sféry, kterou je mu dáno už za života navštěvovat. Dá se říci, že smrt je vaše poslední astrální cesta.
Co je to ta stříbrná šňůra, všude se o ní píše.
Je to neviditelná šňůra, která spojuje vaše fyzické těla a astrální. Když je fyzické tělo v ohrožení, okamžitě vás stáhne zpět do těla. Ale to není její pravý účel, slouží k výměně informací mezi astrálním tělem a vaším mozkem. Všechny vzpomínky jsou uchovávány v mozku, kdyby do něj nedocházeli informace z vašeho výletu, nic by jste si nepamatovali
Slyšel jsi někdy o kazetách s astrálním cestováním?
Jo slyšel, úplně náhodou mám jednu doma. Její poslouchání vás opravdu uvolní a nejen to, může i indukovat vibrace.
Jde o relaxační hudbu, která je protkaná tak, že snižuje kmitočet na kterém pracuje váš mozek, tím se dostáváte do hladiny alfa, možná i hlouběji. Nevýhoda je ovšem v tom, že je těžké se soustředit na odpoutání od těla, když posloucháte muziku.
Přehraješ mi jí?
Ne! Kup si jí taky. Ve skutečnosti takové kazety nepřehrávám ze sobectví, ale z toho důvodu, že by zde byly porušeny mezní frekvence, které zpomalují kmitočet, na kterém pracuje váš mozek. Uvedu příklad: Některé zvuky jsou dělány následovně. Levá strana hraje na frekvenci 450 Hertzů, Pravá strana na frekvenci 460 Hertzů, tím vzniká rozdíl frekvencí 10 Hz. Přehrávání bývá dost nekvalitní. Z levé strany se například stane 445 Hz a z pravé 463 Hz, to už bude činit rozdíl 18 Hz, což rozhodně není hladina alfa a tulíš je taková kazeta nepoužitelná.
Rodiče by mi to zakázali, kdybych jim o to řekl!
Neptej se jich, neříkej jim o tom. Oni na to normálně přijít nemohou. Většina lidí na tyto věci nevěří, takže budeš centrem posměchu. Párkrát zkusíš o sobě něco prozradit a poznáš posměch na vlastní kůži.
Můžu cestovat v čase?
Jo, to se dá, ale to se dočteš, až dopíšu pokračování.
Vidíš svoje tělo?
Jsou lidé, kteří ho vidí pokaždé, někteří ho vidí občas, já jsem ho ještě nikdy neviděl. Ale to je dáno tím, že jsem se ho nikdy ani nesnažil vidět, měl jsem vždy jiné cíle než se dívat na vlastní tělo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucy lucy | 24. listopadu 2005 v 21:45 | Reagovat

nejdřív si lehnu na záda,pak se uvolním, začnu na něco myslet dokud neucítím vibracet pak mě to vykopne z těla O.K????? A jak se vrátím zpět do těla?????

2 Dick Mad Dick Mad | E-mail | Web | 23. prosince 2005 v 23:56 | Reagovat

Jenom na to pomyslíš...a seš spátky..

Já když sem se tam dostal prvně tak mě to tak zaskočilo a byl jsem vyděšenej že sem se hned probudil...což bejvá chyba lidí kterým se to povede (že se bojej...já se v tu chvíli taky bál :)

3 Mikkys Mikkys | 7. června 2006 v 11:14 | Reagovat

Ja jsem astralne cestoval jen jednou. Telo jsem videl respektive ruce a nohy a byly stejny jako normalne.

Kdyz se clovek pohladi v astralnu (sve fyz. telo), citi dotyk na astralnim prstu, nebo astr. ruce, ale na fyzickem telu dotyk neciti. Je to jakoby se dotykal ve fyzicnu jine osoby.

Je to fajn, kdyz si tak clovek lezi nad svym telem, diva se kolem sebe kde je vsechno na svem miste tak jako normalne, venku sviti slunicko, jezdi auta, chodi lidi a clovek ackoli je venku z tela tohle vsechno normalne vnima a prijde mu to nadherny.

Stribrnou snuru jsem zadnou nevidel, takze souhlas ze musi byt asi neviditelna.

Od tela jsem se nepohnul coz mi tedka mrzi. Mel jsem zkusit vic, ale spis jsem tam tak lezel ve vzduchu a prozival si to.

Pak jsem dostal obavu z toho ze jsem venku a ze uz se nebudu moct vratit.  A ve chvili kdy jsem dostal strach (uplne zbytecne) jsem se zacal ponorovat zpatky do fyz. tela coz si taky pamatuju a nebylo to mzikem jak se bezne uvadi, ale bylo to plynule ponorovani.

Pak jsem prestal mit strach ze smrti. Nikomu jsem to zezacatku nerekl a neprislo mi to jako neco nadprirozenyho. Bylo to kdyz mi bylo 16 a deti berou vsechno zlehka, jakoby to bylo normalni a proste nad nicim dlouho nepremysli, nelamou si s tim hlavu. Tak to bylo u me. A beru to jako normalni vec dodnes, zvlast kdyz ty zazitky maji i jini.

Nikdy uz jsem se pak nepokousel o astralni cestovani. Nelakalo mi to kdyz uz jsem vedel ze to jde. Ale rad bych vedel vic. Rad bych zazil vic. Nejen se ocitnout nad svym telem, ale litat, objevovat, zkouset hranice, potkavat se s jinyma v astralni sfere. atd. atd.

Chtit sice nestaci, ale je to zaklad. Nekolikrat jsem se o to zase pokousel v prubehu casu, vzdycky tak jednou za mesic, nebo dva. Ale nic. Nedavam do toho vsechno, nebavi mi to. Pral bych si aby to bylo jako tenkrat a tenkrat jsem z tela vyletel ze jsem ani nevedel jak. Proste jsem se jenom soustredil na opusteni tela. Na to, ze chci byt venku a moc jsem tomu veril. Mel jsem zavreny oci a lezel na brise a za chvili to bylo. Ani nevim jak.

Jestli se mi to jeste nekdy povede, tak budu rad. Nedavam do toho vsechno. Nesoustredim se dost. Myslenky jsou jinde, nebo usnu a to je spatny. Takze ja se ted budu muset naucit kontrolovat a ovladat tyhle "neduhy" a pak teprve jit na astral.

4 bejk bejk | E-mail | 21. září 2006 v 16:13 | Reagovat

Za jak dlouho ses to naučil?

A asi kolikrát si to skoušel neš ses dostal ven s těla?

musí to bejt dos dobrý alespoň podle toho co tady popisuješ.

kdyžtak mi napiš nějaké podrobnosti jestly teda nejseš proti a i kdokoli jinej co má stim nějaké zkušenosti. Napiš kdyžtak na icq 490-650-355 nebo e-mail díky moc :-)

5 Dick Mad Dick Mad | E-mail | Web | 14. prosince 2006 v 13:55 | Reagovat

Mno je to záležitost cviku a sebekontroly, může se ti to povést třeba na podruhé, ale třeba i za 2 měsíce doporučuju ti http://iglu.cz/marlitan     tam by jsi se měl dozvědět vše co potřebuješ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama